Przetarg na budowę sali gimnastycznej ogłoszony.

W dniu 8 czerwca 2021 ogłoszony został ogłoszony przetarg na budowę sali gimnastycznej w placówce SOSW w Zagorzycach. Zapraszamy wykonawców do udziału w postępowaniu przetargowym i dziękujemy władzom Powiatu Miechowskiego za konsekwentną realizację zadania.

Wszystkie informacje i dokumenty przetargowe dostępne są pod linkiem:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/467607?fbclid=IwAR2sSflzYlmF6NRBfDhHt6xWdTY1ZBUMMoFJ1iHHKLcEM0IUMB3-8gdDk5w

Najważniejsza inwestycja przeprowadzana w XXI wieku w naszej szkole wchodzi zatem w kolejny etap. Nasi podopieczni czekają

Konkurs TRADYCYJNY SAD 2021

Po raz kolejny przystąpiliśmy do KONKURSU TRADYCYJNY SAD – edycja luty-listopad 2021. Konkurs ten ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie zakładania mini-sadów z tradycyjnymi odmianami drzew owocowych. W tym roku akcja ukierunkowana jest na rozpowszechnienie odmian czereśni. Zgodnie z regulaminem powołaliśmy zespół 8 uczniów Szkoły Branżowej Pierwszego Stopnia wraz z opiekunem z grona nauczycieli. Grupa ta wybrała już swoją nazwę – „Owocowy Raj”, wytypowała również teren pod nowy mini-sad i zaprojektowała go. Swoją zdobytą wiedzą podzieliła się także z pozostałymi uczniami naszego Ośrodka.
 
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO ZDOBYWANIA WIEDZY NA TEMAT STARYCH ODMIAN DRZEW I SADZENIA ICH W SWOIM OTOCZENIU!
 
Tradycyjny sad jest ogólnopolskim konkursem grantowym, mającym na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych, które charakteryzuje wyjątkowy smak owoców (bogatych w witaminy, uprawianych ekologicznie) i naturalna odporność na mróz, choroby oraz szkodniki. Zadaniem uczniów będzie założenie na przyszkolnych terenach mini sadów owocowych składających się z tych właśnie drzew.
W ostatnich 50-ciu latach wyginęło 80% zasobów starych drzew owocowych. Udział w projekcie to niezwykła szansa na pomoc w ratowaniu drzew tradycyjnych odmian przed wyginięciem oraz zwiększenie różnorodności biologicznej w naszym otoczeniu.

Utrwalanie wiadomości na zajęciach kola plastycznego.

 Naukowcy w swoich pracach podkreślają, że już 5 minut ruchu w otoczeniu zieleni wystarczy, aby poprawić swoje samopoczucie. My lubimy ruch na świeżym powietrzu, gdyż wiemy, że jest bardzo korzystny  dla zdrowia nas wszystkich. Malownicze tereny wokół naszej szkoły pozwalają nam korzystać z nich przez cały rok. To atut, gdy do bezpiecznego wyjścia na świeże  powietrze, wystarczy otworzyć drzwi wejściowe i wyjść na zewnątrz.

A siatkówka? W nią bawić się i grać można wszędzie.

 

Od dwóch tygodni jesteśmy znów razem w Szkole. Biorąc pod uwagę to, że to ostatnie dni lata, był to doskonały moment na organizację pikniku. Miejsce w ogrodach SOSW tuż obok sadu jest idealne. Rozpalenie ogniska, pieczenie kiełbasek, jabłek a potem gry, zabawy i aktywny wypoczynek był nam wszystkim bardzo potrzebny.

 

 

Rozpoczęła się nauka w  szkołach Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zagorzycach. Równoległą pracę  rozpoczęły grupy wychowawcze w Internacie. Mimo tego, że pozostaliśmy w Internacie to sobotnie  zajęcia  nie muszą być wcale nudne. Dziś mieliśmy interesujące zajęcia w ramach dogoterapii i multimedialne zajęcia informatyczne w czytelni biblioteki. 

 

Kolejnymi pracami modernizacyjnymi są remonty sal wewnątrz Ośrodka.

asdasdasdd

Równolegle z rozpoczęciem wakacji w placówce rozpoczęły się roboty remontowe i modernizacyjne. Jedną z pierwszych prac jest modernizacja oświetlenia zewnętrznego wiodącego wzdłuż alejki prowadzącej do Ośrodka. Efekty prac można zobaczyć na fotografiach.

Lipiec 2020
Zawartość przełącznika
Zawartość przełącznika
Zawartość przełącznika