Zaproszenie.

Sala Gimnastyczna w SOSW im Jaksy herbu "Gryf" w Zagorzycach uroczyste otwarcie obiektu. (25.IX.2023).

Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób i tekst

Na potrzeby edukacyjne, rewalidacyjne, specjalistyczne i rehabilitacyjne oddany został obiekt sportowy obejmujący salę gimnastyczną przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zagorzycach o wymiarach 17×28 m oraz zaplecze przeznaczone do prowadzenia zajęć specjalistycznych, rewalidacyjnych i rekreacyjnych (siłownia/fizjoterapia, sala do gry w ping ponga, sala do gimnastyki korekcyjnej, sala terapii SI), sanitariaty, szatnie oraz łącznik umożliwiający przejście do szkoły. Budynek jest wyposażony we wszystkie przyłącza, instalacje wewnętrzne, a także urządzenia sportowe. 

Podstawowe informacje techniczno – budowlane:

 • Powierzchnia zabudowy – 1 007 m2
 • Powierzchnia użytkowa – 879 m2
 • Kubatura – 7 880 m3

 Instalacja fotowoltaiczna z podziałem na trzy stringi:

 • Moc przyłącza 32 kW;
 • Moc instalacji 29,44 kWp;
 • Moduły fotowoltaiczne 460W;
 • Ogrzewanie – kotłownia gazowa
 FINANSOWANIE:
 • Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: 4 180 000,00 zł
 • Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych: 4 009 414,32 zł
 • Budżet Państwa – rezerwa Wojewody Małopolskiego: 200 000,00 zł
 • Środki własne Powiatu Miechowskiego: 888 601,76 zł.
                                                                                                                                                                                                                    dziękujemy

 

Projekty zewnętrzne - Aktywna tablica 2021

Projekty zewnętrzne - turniej sportowy i piknik integracyjny.

Po raz kolejny dzieci i młodzież udowodniły, że bariery w relacjach międzyludzkich nie istnieją, gdzie panuje wzajemny szacunek, zrozumienie i empatia.
Uczniowie naszego Ośrodka wraz z zaproszonymi gośćmi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miechowie oraz ich opiekun, pani Dorota Małodobry spędzili wspólnie czas uczestnicząc w Pikniku Integracyjnym oraz Międzyszkolnym Turnieju Sportowym, organizowanymi przez naszą placówkę, realizującą projekt ze środków Powiatu Miechowskiego w ramach Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi.
Uczniowie mieli okazję brać udział w zabawach tanecznych, konkurencjach sportowych, takich jak: skoki w workach, rzuty do kosza, przeciąganie liny, czy też turniej siatkówki. Wiele emocji i radości wywołały podchody, których uczestnicy, aby zdobyć piracki skarb musieli rozwiązać szereg zagadek rozlokowanych na całym terenie Ośrodka, również w naszym pięknym sadzie. Wszyscy mogli liczyć na ciepły poczęstunek oraz pyszne, słodkie wypieki naszych podopiecznych. Swoją obecnością zaszczycili nas wieloletni partnerzy – pani dyrektor PPP w Miechowie – Anna Kopeć, dyrektor CUW-u, pani Marta Nowakowska, sponsor i pomysłodawca nietuzinkowych medali w postaci krakowskich obwarzanków – pan Maciej Rapciak oraz pani pedagog CAPS-u w Miechowie – Marta Kwiecień.
Dziękujemy wszystkim!!! Do zobaczenia!!! 🤗
Piknik Integracyjny i międzyszkolny turniej sportowy – Zagorzyce 2021 w obiektywie.(więcej zdjęć na facebooku i w galerii)

Było super energetycznie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom. Dziękujemy: Powiat Miechowski oraz partnerom: Arcoiris Amiba Onlus, Elżbieta Duda Poseł na Sejm RP, Maciej Rapciak, SP nr 1 w Miechowie i Stowarzyszenie „Blask Nadziei” w Zagorzycach.

Projekty zewnętrzne - turniej sportowy.

Projekty zewnętrzne - Aktywni młodzi.

Aktywni młodzi to projekt realizowany we współpracy ze Związkiem Dzieła Kolpinga w Polsce. Celem realizowanego programu jest osiągnięcie wzrostu kompetencji społecznych, zwiększających szanse na rynku pracy uczestnika projektu. Efekt ten wyparowuje się poprzez realizację indywidualnie wypracowanego planu działania. Opisane działania adresowane są do grupy naszych podopiecznych oraz absolwentów Ośrodka.
 

Projekty zewnętrzne - Piknik Integracyjny

Dotarła przesyłka od Arcoiris Amiba Onlus z Mediolanu - super!

Wspomnianą w tytule przesyłką był dużych rozmiarów pawilon ogrodowy, który ufundowała, na potrzeby podopiecznych SOSW, włoska fundacja Arcoiris Amiba Onlus. Przedstawicieli tej mediolańskiej fundacji, którą reprezentował wiceprezes Sz. P. Saul Pertica, gościliśmy w Zagorzycach miesiąc temu. We wtorek uczyliśmy się składania szkieletu i poszycia, później ustawiliśmy solidną konstrukcję przy placu zabaw. I teraz jest to miejsce, gdzie odbywają się nasze zajęcia. Tu owocowe skarby z przyszkolnego sadu podlegają obróbce i stają się pysznościami cieszącymi podniebienia – na stole znalazły się i inne smakołyki oraz ogromne ilości uśmiechu i zabawy.
Dziękujemy za życzliwość i wsparcie. Niech nam służy przez długie lata. Pamiętamy o wsparciu jakie okazali nam: Poseł na Sejm RP Elżbieta Duda i Maciej Rapciak oraz stowarzyszeniu Blask Nadziei, czyli partnerom koordynującym akcję. Dziękujemy!  /16.IX.2021

Inauguracja projektu "EMOCJA" - moduł pierwszy Kreatywność.

Podsumowanie wakacyjnych prac remontowych

W trakcie wakacyjnej przerwy przeprowadzonych zostało wiele robót modernizacyjnych. Uporządkowany i przebudowany został plac przyszkolnego parkingu. Dzięki wyrównaniu nierówności oraz utwardzeniu tłuczniem parking może lepiej służyć osobom dojeżdżającym do Ośrodka.

W pomieszczeniach szkolnych odnowione zostały pomieszczenia klas, świetlicy oraz pracownia logopedy i biblioteki szkolnej.      /2.IX.2021/

Nauka - zajęcia informatyki.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Witaj Szkoło – oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w SOSW z udziałem pana Starosty Jacka Kobyłki.

Zapowiedź nawiązania współpracy ze stowarzyszeniem Arcoiris Amiba Onlus z Mediolanu

W sobotę 7 sierpnia w SOSW Zagorzyce gościliśmy niezwykłych gości z fundacji ARKOIRIS AMIBA ONLUS – Amigos delos ninos. Fundacja ta swoją siedzibę ma w w Mediolanie. Wizytę w Zagorzycach złożył jej wiceprezes Sz. P. Saul PERTICA. Spotkanie to stało się okazją do nawiązania przyjacielskich więzi i zapowiedzi przekazania wsparcia podopiecznym naszej placówki. O wyzwaniach, jakie związane są z realizacją zadań rewalidacyjnych i opiekuńczych w naszej placówce opowiadali dyrektorzy SOSW. Naszych gości szczególnie zainteresował odnowiony przyszkolny sad, w którym owocują właśnie klasyczne odmiany jabłoni. Niezwykle miłym akcentem było to, że animatorem naszego spotkania była Elżbieta Duda – poseł na Sejm RP z małopolski.
Kolejną delegacją odwiedzającą placówkę był pan Maciej Rapciak, który znany jest naszym podopiecznym z przekazywanego nam wcześniej wsparcia. I ta delegacja obejrzała teren naszego sadu poddając ocenie smak soczystych papierówek.
 

Konsultacje dla Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka

 

Mamy już drugi tydzień wakacji a my nadal pracujemy. W dniu wczorajszym odbyły się konsultacje dla dzieci z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Zajęcia miały charakter wyjazdowy, odbyły się w miechowskiej Strefie Aktywizacji i Rehabilitacji przy ulicy Warszawskiej. Serdecznie dziękujemy dyrekcji DPS za udostępnienie nam obiektu.

Przetarg na budowę sali gimnastycznej ogłoszony.

W dniu 8 czerwca 2021 ogłoszony został ogłoszony przetarg na budowę sali gimnastycznej w placówce SOSW w Zagorzycach. Zapraszamy wykonawców do udziału w postępowaniu przetargowym i dziękujemy władzom Powiatu Miechowskiego za konsekwentną realizację zadania.

Wszystkie informacje i dokumenty przetargowe dostępne są pod linkiem:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/467607?fbclid=IwAR2sSflzYlmF6NRBfDhHt6xWdTY1ZBUMMoFJ1iHHKLcEM0IUMB3-8gdDk5w

Najważniejsza inwestycja przeprowadzana w XXI wieku w naszej szkole wchodzi zatem w kolejny etap. Nasi podopieczni czekają

Konkurs TRADYCYJNY SAD 2021

Po raz kolejny przystąpiliśmy do KONKURSU TRADYCYJNY SAD – edycja luty-listopad 2021. Konkurs ten ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie zakładania mini-sadów z tradycyjnymi odmianami drzew owocowych. W tym roku akcja ukierunkowana jest na rozpowszechnienie odmian czereśni. Zgodnie z regulaminem powołaliśmy zespół 8 uczniów Szkoły Branżowej Pierwszego Stopnia wraz z opiekunem z grona nauczycieli. Grupa ta wybrała już swoją nazwę – „Owocowy Raj”, wytypowała również teren pod nowy mini-sad i zaprojektowała go. Swoją zdobytą wiedzą podzieliła się także z pozostałymi uczniami naszego Ośrodka.
 
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO ZDOBYWANIA WIEDZY NA TEMAT STARYCH ODMIAN DRZEW I SADZENIA ICH W SWOIM OTOCZENIU!
 
Tradycyjny sad jest ogólnopolskim konkursem grantowym, mającym na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych, które charakteryzuje wyjątkowy smak owoców (bogatych w witaminy, uprawianych ekologicznie) i naturalna odporność na mróz, choroby oraz szkodniki. Zadaniem uczniów będzie założenie na przyszkolnych terenach mini sadów owocowych składających się z tych właśnie drzew.
W ostatnich 50-ciu latach wyginęło 80% zasobów starych drzew owocowych. Udział w projekcie to niezwykła szansa na pomoc w ratowaniu drzew tradycyjnych odmian przed wyginięciem oraz zwiększenie różnorodności biologicznej w naszym otoczeniu.

Utrwalanie wiadomości na zajęciach kola plastycznego.

 Naukowcy w swoich pracach podkreślają, że już 5 minut ruchu w otoczeniu zieleni wystarczy, aby poprawić swoje samopoczucie. My lubimy ruch na świeżym powietrzu, gdyż wiemy, że jest bardzo korzystny  dla zdrowia nas wszystkich. Malownicze tereny wokół naszej szkoły pozwalają nam korzystać z nich przez cały rok. To atut, gdy do bezpiecznego wyjścia na świeże  powietrze, wystarczy otworzyć drzwi wejściowe i wyjść na zewnątrz.

A siatkówka? W nią bawić się i grać można wszędzie.

 

Od dwóch tygodni jesteśmy znów razem w Szkole. Biorąc pod uwagę to, że to ostatnie dni lata, był to doskonały moment na organizację pikniku. Miejsce w ogrodach SOSW tuż obok sadu jest idealne. Rozpalenie ogniska, pieczenie kiełbasek, jabłek a potem gry, zabawy i aktywny wypoczynek był nam wszystkim bardzo potrzebny.

 

 

Rozpoczęła się nauka w  szkołach Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zagorzycach. Równoległą pracę  rozpoczęły grupy wychowawcze w Internacie. Mimo tego, że pozostaliśmy w Internacie to sobotnie  zajęcia  nie muszą być wcale nudne. Dziś mieliśmy interesujące zajęcia w ramach dogoterapii i multimedialne zajęcia informatyczne w czytelni biblioteki. 

 

asdasdasdd

Kolejnymi pracami modernizacyjnymi są remonty sal wewnątrz Ośrodka.

Równolegle z rozpoczęciem wakacji w placówce rozpoczęły się roboty remontowe i modernizacyjne. Jedną z pierwszych prac jest modernizacja oświetlenia zewnętrznego wiodącego wzdłuż alejki prowadzącej do Ośrodka. Efekty prac można zobaczyć na fotografiach.

Lipiec 2020
Zawartość przełącznika
Zawartość przełącznika
Po raz kolejny przystąpiliśmy do KONKURSU TRADYCYJNY SAD – edycja luty-listopad 2021. Konkurs ten ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie zakładania mini-sadów z tradycyjnymi odmianami drzew owocowych. W tym roku akcja ukierunkowana jest na rozpowszechnienie odmian czereśni. Zgodnie z regulaminem powołaliśmy zespół 8 uczniów Szkoły Branżowej Pierwszego Stopnia wraz z opiekunem z grona nauczycieli. Grupa ta wybrała już swoją nazwę – „Owocowy Raj”, wytypowała również teren pod nowy mini-sad i zaprojektowała go. Swoją zdobytą wiedzą podzieliła się także z pozostałymi uczniami naszego Ośrodka. ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO ZDOBYWANIA WIEDZY NA TEMAT STARYCH ODMIAN DRZEW I SADZENIA ICH W SWOIM OTOCZENIU! Tradycyjny sad jest ogólnopolskim konkursem grantowym, mającym na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych, które charakteryzuje wyjątkowy smak owoców (bogatych w witaminy, uprawianych ekologicznie) i naturalna odporność na mróz, choroby oraz szkodniki. Zadaniem uczniów będzie założenie na przyszkolnych terenach mini sadów owocowych składających się z tych właśnie drzew. W ostatnich 50-ciu latach wyginęło 80% zasobów starych drzew owocowych. Udział w projekcie to niezwykła szansa na pomoc w ratowaniu drzew tradycyjnych odmian przed wyginięciem oraz zwiększenie różnorodności biologicznej w naszym otoczeniu.
Zawartość przełącznika
Zawartość przełącznika
0
Animowany licznik
Skip to content